Praca w Parlamencie Europejskim – skuteczność przede wszystkim

Tydzień Młodzieży EPP

Młodość powinna być najlepszym okresem w życiu. To w tym czasie powinno się móc w pełni korzystać z tego, co świat ma do zaoferowania, zastanawiać się, co przyniesie przyszłość i zyskiwać równocześnie niezależność. Jednak kiedy Europa stoi w obliczu bezprecedensowego kryzysu mieszkaniowego, ceny bezustannie rosną, pensje nie są w stanie pokryć kosztów życia, a świat doświadcza konsekwencji najgorszego kryzysu klimatycznego, zastanawiasz się, od czego zacząć. Czy w tak nieprzewidywalnej przyszłości, można być niezależną/niezależnym, mieć dom, dobrą pracę i nadal cieszyć się życiem?

W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci młodzi ludzie w całej Europie musieli stawić czoła licznym burzom, które znacznie utrudniały im rozpoczęcie dorosłego życia. Podobnie jak wzburzone morze staje się jedynym znanym nam stanem żeglugi, tak kryzys stał się dla młodszych pokoleń nową normalnością. Ale czy tak powinno być? Czy musisz pracować na kilku etatach, zazwyczaj nie w miejscu, o którym marzyłaś/marzyłeś, aby mieć pensję, która wystarczy na przeżycie? Czy zawsze musisz szukać kogoś, z kim będziesz dzielić swój dom, żeby Cię było na niego stać? Czy w ostateczności sytuacja zmusza Cię do opuszczenia kraju, w poszukiwaniu lepszego życia? Czy poza tym wszystkim, żyjesz w obawie o przyszłość, ponieważ światowi przywódcy nie poradzą sobie ze zmianami klimatycznymi?

W Grupie EPL uważamy, że nie tędy droga. Młodzi ludzie mogą i zasługują na to, aby pracować w swoim zawodzie, aby decydować gdzie i jak chcą mieszkać. I choć to nie dzisiejsza młodzież wywołała tę burzę, to młodzi ludzi będą musieli pomóc w przetrwaniu sztormu. My trzymamy kompas i mapę; to, o co prosimy, to pomoc we wspólnym nawigowaniu statkiem, którym wszyscy płyniemy.

Podczas tej burzliwej epoki, w Europie doszło nie tylko do zmian politycznych i trzęsień ziemi, ale także pojawiło się wiele nowych partii politycznych, obiecujących łatwe, ale niewykonalne i niewiarygodne rozwiązania złożonych problemów. Czas pokazał, że to nie populiści, ale Europejska Partia Ludowa (EPL), dzięki konsekwentności i doświadczeniu, w dalszym ciągu przeprowadza Europę i Europejczyków przez burzę. Teraz chcemy działać jeszcze skuteczniej.

Czas wyznaczyć nowy kurs dla Europy i łącząc pokolenia ukształtować nie tylko naszą przyszłość, ale również naszą teraźniejszość. Dzisiejsza młodzież nie jest pasażerem tej podróży; ona jest już u steru. Dlatego właśnie Grupa EPL drugi rok z rzędu zdecydowała się dać przestrzeń młodzieży i zebrać w sercu Europy ponad 800 młodych ludzi w ramach Tygodnia Młodzieży Grupy EPL. Chcemy wysłuchać z pierwszej ręki opinii i propozycji młodszych pokoleń, abyśmy wspólnie mogli przekształcić problemy w rozwiązania.

Kierując się tymi przekonaniami, EPL oddaje swój głos na młodzież. Wrześniowy Tydzień Młodzieży Grupy EPL aktywnie angażował młodych obywateli, umożliwiając im aktywny wkład w kształtowanie przyszłości Europy. Poprzez inicjatywy promujące europejski styl życia, sprzyjające wzrostowi gospodarczemu, zapewniające zrównoważoną przyszłość i poprawiające jakość życia, bronimy prawa dążenia każdego człowieka do szczęścia. Nasz cel jest jasny: chcemy urzeczywistnić Twoje nadzieje i aspiracje. EPL stawia na Ciebie! Dlatego stawiamy przed Wami wyzwanie, zróbmy wspólnie krok naprzód, aby utrzymać Europę na właściwym kursie.